Fassaadiplaadid

Seinte viimistlemine fassaadiplaatide ehk saidinguga meenutab puitpaneelidega viimistlemist (nii puidust kui ka vinüülist seinapaneele on mitmesuguse kujuga). Kuid saadud efekt ületab mitmekordselt need tulemused, mida on võimalik saavutada hoonete puhul kasutatavate traditsiooniliste välisviimistlusvahenditega.

Hoonetele tänapäevaselt soliidse väljanägemise ja lõpetatud kuju andmiseks on olemas terve süsteem seinapaneelide juurde käivaid manuseid – need on hoonenurkade vormistamiseks, akende ja uste (sealhulgas ka kaaravade) ja verandalae raamimiseks kasutatavad detailid ning täielik vormistuskomplekt katuse karniisiosa ja katusekattele üleminemise piirkonna jaoks. Sealjuures leidub lisaks manuste soovitatavatele kasutusviisidele veel palju muid nende paigaldamise variante, see aga loob võimaluse kujundada ükskõik millist maja vastavalt selle omaniku maitsele.

Fassaadiplaatidel on seinakattematerjalina ainulaadsed tehnilised ja ekspluatatsiooniomadused.

  • Fassaadiplaadid ja nende manused valmistatakse ühtse tehnoloogia alusel ökoloogiliselt puhtast pulberpolükloorvinüülist, milles puuduvad lisaained ja mis ei sisalda osoonikihti lagundavaid kemikaale.
  • Vastupidavad ja pika tööeaga vinüülpaneelid ei allu looduslike mõjurite toimele ja taluvad mehaanilisi mõjutusi hästi isegi keerulistes ilmastikutingimustes – seda tõendavad 20 aastat väldanud katsetused Kanada ja Alaska põhjarajoonides.
  • Fassaadiplaadid on külmakindlad (neid on lubatud ekspluateerida temperatuuril kuni –50 °С).
  • Fassaadiplaadid on täiesti niiskusekindlad – vinüülist seinapaneelid ei tursu, lõhene ega kestenda ka pikaajalisel mõjutamisel niiskusega.
  • Erinevalt puitkattest vinüülkate ei mädane ega deformeeru.
  • Fassaadiplaate on väga kerge puhtana hoida.

Ükskõik milline maja võib 50 aastat ühtejärge uus ja tänapäevane välja näha, ilma et selle jaoks oleks vaja seinu perioodiliselt üle värvida ja remontida – piisab sellest, et majale paigaldatakse vinüülpaneelidest väliskate.

saiding1 saiding2